Tööintervjuu on paljude kandideerijate jaoks stressirohke olukord. Tundub hirmutav, et sinu saatus sõltub võõrast inimesest sinu vastas, kes näeb sind elus esimest korda. Ja samuti näib uskumatu, et umbes tunniajase lühikese kohtumise jooksul on üldse võimalik teha mingit otsust nii keerulisel teemal, nagu seda on teine inimene.
Kuidas need valikud siis sünnivad?
Värbamisprotsess koosneb erinevatest etappidest. Kandideerijale jääb enamus neist teadmata. Juba eelvaliku faasis teeb värbaja põhjalikku tööd kõigi kandideerinute CV-sid ja motivatsiooni- kirju lugedes, millele järgneb nende võrdlev analüüs ametikoha profiiliga. Järgmiseks etapiks on intervjueeritavate väljaselgitamiseks telefoniintervjuud potentsiaalsete kandidaatidega. Need kandidaadid, kes on eelnevad valikuetapid edukalt läbinud, palutakse intervjuule värbajaga, millele võivad järgneda ka erinevad testid. Kindlasti küsime tagasisidet kandidaadi kohta ka soovitajatelt eelmistest töökohtadest. Ükski värbaja ei tee otsust ühegi kandidaadi suhtes kergekäeliselt, sest iga kandideerija on oluline. Ja professionaalne värbaja mõistab seda!
Seepärast suhtuge tööintervjuusse, kui toredasse võimalusse oma elus midagi muuta. Ja kui seekord ei õnnestunud tööd saada, siis ärge sellest heituge, vaid kandideerige julgelt, kui taas enda jaoks sobivat ja põnevat tööpakkumist märkate. Sest vahel ongi nii, et on palju samaväärselt tublisid kandidaate, kuid tööd saab neist ainult üks. Järgmisel korral on väga suur tõenäosus, et selleks oled sina. Ja kui siiski mitte, siis oled saanud mitme põneva kogemuse võrra rikkamaks.
Olulised valikud polegi kerged, ka värbajatele mitte. Aga tea, et värbajad soovivad sulle alati parimat. Nad lähevad lootusrikkalt vastu igale intervjuule. Ja kui ei olegi võimalust kandidaadile seekord tööd pakkuda, siis ootab ees huvitav vestlus toreda inimesega.
Hea tööotsija,
ANNA MEILE ENDAST MÄRKU
Kui sa oled tulevikus huvitatud põnevatest tööpakkumistest, anna meile enda kohta veidi infot.
Saada oma andmed siit