We bring together
the best players in the world

Külli Herkma Foto: Evelin Bachmann

Kui Külli 2007. aastal Manpoweriga liitus, ei osanud ta mõistagi aimatagi, et peab 17 aastat hiljem ettevõtte kõige staažikama renditöötajana intervjuu andma. Külli loo teeb eriliseks asjaolu, et ta on kõik need aastad olnud renditöötaja, ehk rollis, mida tööturul põhjendamatult peljatakse.

Toona Tartus elanud ja populaarses kosmeetikapoes müüjana töötanud Külli värbamine ilukonsultandiks leidiski aset Tartus. 11 aastat hiljem kolis ta Tallinnasse, aga iluvaldkonnas töötab tänaseni. Renditöö võimaldab paindlikkust tegutseda erinevate firmade heaks, erinevates linnades, seega pole Külli nende 17 aasta jooksul näinud põhjust tööandjat vahetada – tegevus on põnev, vaheldust jagub, meeskond toetab ja kui silm särab, siis ei peagi uusi väljakutseid otsima.

Kas sa mäletad veel oma kandideerimisprotsessi ja kas renditöö olemus pelutas ka?

Töötasin ühes Tartu kosmeetikapoes müüjana, suhtlesin igapäevaselt erinevate ilubrändide esindajatega. Ühel päeval tehti mulle endale pakkumine ilukonsultandiks kandideerida ja olin kohe nõus proovima. Kolm vooru oli, viimasel korral suisa suurem seltskond pika laua taga.

Renditöösuhe mind ei hirmutanud. Manpoweri nimi tekitas algul segadust ja oli võõras, aga guugeldasin ja kui nägin, et tegu on Ameerika taustaga suure ja usaldusväärse ettevõttega, siis rohkem küsimusi ei tekkinud. Usaldus tekkis kiiresti ja on püsinud tänaseni, Manpower on nagu suur sõber.

Milles see väljendub?

Tunnen ennast turvaliselt. Kui on mistahes probleem või mure, alati saan abi, mind pole kunagi hätta jäetud. Kindlustunne, et kõik lubadused täidetakse ja kokkulepped kehtivad, on tänases maailmas oluline. Sama moodi nagu armsad ja sõbralikud inimesed. Ma ju ei tööta Manpoweri kontoris, aga kui sealseid inimesi näen, siis räägime alati juttu, tunnen, et mind hoitakse ja hinnatakse.

Sageli arvatakse, et renditöö on lühiajaline. Mis on sind hoidnud nii pikalt selles ametis?

Kirg, mulle meeldib mu töö. Ja see, et tööandja on usaldusväärne.

Kuidas su töö on nende aastatega muutunud?

Ametinimetus on olnud kogu aeg sama, konsultant. 11 aastat olin Tartus meigikonsultant, nüüd Tallinnas nahahoolduskonsultant. Viimased kaks aastat olen saanud teha ka koolitusi, see meeldib mulle väga. Seega ei tähenda sama ametinimetus, et töö ise oleks täpselt sama, pigem on mitmekesisust. Kunagi veel eelmises töökohas ütles ühe ilubrändi esindaja möödaminnes, et konsultandi tööd saab teha maksimaalselt 5 aastat. Kui täna sellele tagasi mõtlen, siis imestan, sest mina olen seda tööd teinud 17 aastat ja kirg on ikka alles.  

Kas sa tunned vahet renditöö ja tavatöö vahel? Kas kolmepoolne töösuhe on kuidagi teistsugune?

Hindan seda kui tööandja on innovaatiline, katsetab uusi lahendusi, käib ajaga kaasas. Manpower on selline tööandja. Vajadusel saab pea kõik formaalsused lahendada iseteeninduskeskkonnas, füüsiliselt kontoris käin inimeste, mitte allkirja või arve pärast. Minu tuttavad on olnud alguses segaduses, kui olen selgitanud kolmepoolset töösuhet, aga mul endal on uhke tunne. Olen kummutanud renditööga seotud hirme ja mu enda tütar on samuti kasutanud renditöö võimalusi.

Külli, aitäh, et meiega oled!

Good job seeker,
TELL US ABOUT YOURSELF

If you are interested in exciting job offers in the future, give us some information about yourself.

Submit your details here